GP SR nebude reagovať na vyhlásenia politikov, avizuje prijatie opatrení (2)

Bratislava 20. marca (TASR) - Generálna prokuratúra (GP) SR nebude tak ako doposiaľ reagovať na vyhlásenia politických strán. Pre TASR to uviedla hovorkyňa GP Zuzana Drobová v reakcii na predsedu KDH Milana Majerského, ktorý žiadal generálneho prokurátora Maroša Žilinku o stretnutie. Chcel sa informovať o budúcom fungovaní prokuratúry. Generálny prokurátor zatiaľ takúto žiadosť od poslanca NR SR Milana Majerského neeviduje.

"Opätovne zdôrazňujeme, že verejnosť bude o komplexných opatreniach v tejto súvislosti informovaná v najbližších dňoch. Na implementácii zmien sa podieľala pracovná skupina, ktorej členmi boli zástupcovia dotknutých organizačných zložiek GP SR a orgánov prokuratúry SR. Aj výsledkom činnosti tejto pracovnej skupiny bude prijatie opatrení organizačného, personálneho a materiálno-technického charakteru vrátane prípravy súvisiacej vnútrorezortnej legislatívy," priblížila Drobová.

Majerský chcel, aby mu Žilinka ozrejmil, ako bude fungovať prokuratúra po zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Chcel sa informovať o jej materiálnom zabezpečení aj o tom, ako bude pokračovať vyšetrovanie najzávažnejších káuz. ÚŠP od stredy zaniká. Prokurátori ÚŠP boli zaradení na jednotlivé oddelenia GP.

UPOZORNENIE: Správa bola doplnená v 1. odseku.