J. Šeliga: Žilinka by mal konať vo veci manipulovania s nahrávkami

Bratislava 31. júla (TASR) - Mimoparlamentná strana Demokrati opätovne vyzýva generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby začal konať vo veci údajného manipulovania s nahrávkami, ktoré verejne prezentuje šéf opozičnej strany Smer-SD Robert Fico. Na pondelkovej tlačovej konferencii to uviedol nezaradený poslanec parlamentu a člen Demokratov Juraj Šeliga.

"V marci sme generálneho prokurátora vyzývali, aby začal konať v prípade manipulácie nahrávok, ktoré vážnym spôsobom ovplyvňujú verejnú mienku a sú používané v politickom boji," uviedol Šeliga. Žilinka podľa neho zatiaľ k danej problematike neprijal žiadne podstatné stanovisko.

Šeliga spolu s podaním priniesol plyšového medveďa, ktorý symbolizoval, že generálny prokurátor by sa mal zaoberať vážnou trestnou činnosťou a manipuláciami a nie vecami, ktoré nesúvisia s jeho právomocami.

Ako uviedol, Fico cielene využil zostrihané nahrávky, aby manipuloval verejnosť a urobil zo seba politickú obeť. Považuje za nevyhnutné, aby generálna prokuratúra začala v tejto veci konať.

UPOZNORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.