KDH za prezidenta podporí Korčoka, kandidátku do eurovolieb povedie Lexmann

Zvolen 17. februára (TASR) - Opozičné KDH podporí v tohtoročných prezidentských voľbách kandidáta Ivana Korčoka. Kandidátku do eurovolieb povedie súčasná europoslankyňa za KDH Miriam Lexmann. Po zasadnutí celoslovenskej rady KDH o tom informovali predseda hnutia Milan Majerský a jeho podpredseda Marián Čaučík.

"Tento kandidát má reálnu šancu získať spomedzi daných kandidátov post prezidenta SR. Očakávame od Korčoka, že bude zastupovať všetkých občanov SR vrátane kresťanov a konzervatívcov. Bude rešpektovať ústavné hodnoty ochrany života, ľudskej dôstojnosti a manželstva," povedal Majerský.

Korčok za podporu poďakoval. "Som rád, že aj KDH vníma, že Slovensko potrebuje rovnováhu, aby jeden mocenský prúd neovládol všetky ústavné posty v našej krajine," podotkol. Korčok pripomenul, že naďalej ostáva občianskym kandidátom a uchádza sa o hlasy všetkých voličov aj o voličov vládnej koalície.

Kandidátku KDH do eurovolieb povedie Lexmann. O celej kandidátke bude hnutie informovať v ďalších dňoch. "Lexmann bola podľa organizácie VoteWatch Europe vyhlásená za najvplyvnejšiu slovenskú europoslankyňu a je spätá s KDH už desiatky rokov. Jej bohaté skúsenosti sú zárukou toho, že KDH bude jasným hlasom hájiť hodnoty a slovenské záujmy v Európskom parlamente," skonštatoval Čaučík.

Celoslovenská rada v sobotu zároveň odhlasovala aj nového člena predsedníctva KDH, ktorým sa stal exminister spravodlivosti Viliam Karas.

UPOZORNENIE: TASR k správe ponúka zvukový záznam a foto.