Neviete koho voliť? Vyskúšajte si naše volebné kalkulačky

parl-volby_logo-3.png

V spolupráci s českou organizáciou KohoVolit.eu realizuje projekt volebných kalkulačiek, ktorých ambíciou je pomôcť voličom zorientovať sa v ponuke kandidujúcich politických subjektov.

Ľudia sa často sťažujú, že nevedia, koho majú voliť. S volebnou kalkulačkou zistíte, kto bude najlepšie reprezentovať vaše názory a postoje. Volebná kalkulačka je jednoduchý test, ktorý porovnáva politické postoje užívateľa s postojmi politických strán, či kandidátov. Stačí zodpovedať na niekoľko otázok a na záver sa dozviete, do akej miery sa Vaše názory zhodujú s deklarovanými postojmi kandidujúcich subjektov. Na otázky stačí odpovedať áno, nie alebo neviem a kalkulačka vypočítava zhodu medzi Vašim pohľadom a pozíciou politických strán, či kandidátov.

V rámci prvej kalkulačky, ktorú sme nazvali inventúra hlasovania, sa dozviete, ktorý zo 150 poslancov súčasného parlamentu najlepšie reprezentuje vaše názory - stačí, keď zodpoviete na 30 otázok a kalkulačka vám ukáže, s ktorým poslancom sa najviac zhodujete. Druhá kalkulačka je určená pre mladých, na ktorých čaká 25 otázok, ktoré sme poslali všetkým kandidujúcim subjektom.