VoľbyEP24: Demokrati chcú kampaňou zabrániť naplneniu výrokov z ich bilbordov-2

Bratislava 10. apríla (TASR) - Strana Demokrati sa prihlásila k bilbordovej kampani so sloganmi typu Slovensko neprežije bez Ruska, nepotrebujeme Európsku úniu a NATO či výrok, že skutok sa nestal. Upozorniť chce na hrozbu naplnenia výrokov, ktoré pripisuje vládnej koalícii. Vyplýva to z vyjadrenia predsedu strany Jaroslav Naďa.

"Ak prehráme, tieto šialené vety, slogany budú dennodennou realitou na dlhé obdobie," vyhlásil Naď na stredajšej tlačovej konferencii. Priznal, že kampaň môže niekoho pobúriť alebo šokovať, no pobúrenie podľa neho vyvolali autori viet už pri ich vyslovení.

Na otázky o kritike zo strany organizácie Mier Ukrajine reagoval, že s organizáciou komunikovali. Bilbordy strana nestiahne a do konca týždňa majú byť prelepené. Naď chce, aby zarezonovali, pričom podčiarkol potrebu zmeny rétoriky v kampani.

Líder strany tiež zdôraznil, že zahraničnopolitické smerovanie Slovenska nemôže nikto spochybniť. Avizoval, že v najbližších dňoch plánujú ďalšiu fázu kampane a chcú odkazovať aj na základné programové body strany do eurovolieb.

UPOZORNENIE: Správa bola aktualizovaná v 3. odseku a rozšírená o posledný odsek.