VoľbyEP24: Demokratov do eurovolieb povedie Naď, nasledujú Hamran a Žitňanská

Bratislava 9. marca (TASR) - Kandidátnu listinu mimoparlamentnej strany Demokrati do eurovolieb povedie jej predseda Jaroslav Naď. Na druhom mieste bude bývalý policajný prezident Štefan Hamran. Tretie miesto kandidátky obsadí bývalá poslankyňa parlamentu Jana Žitňanská. Naď o tom informoval na sobotňajšej tlačovej konferencii.

Do europarlamentu kandidujú tiež expremiér Eduard Heger, Andrea Letanovská, Juraj Šeliga, Dorota Nvotová, Michal Kiča, Jozef Mihál a Kristián Čekovský. Na kandidátke budú aj Michal Drotován, Jarmila Koteková, Natália Svitková, Monika Podhorány Masariková a Tomáš Meravý.

Tohtoročné voľby do europarlamentu považuje Naď za mimoriadne dôležité. Slovenská republika podľa neho potrebuje v Európskom parlamente zodpovednú reprezentáciu a morálne a hodnotové líderstvo. "Spoločne s našimi partnermi, spojencami sa musíme postaviť Putinovi, musíme sa postaviť zlu a ukázať, že stojíme na správnej strane barikády," poznamenal. Deklaroval, že hodnotami strany sú demokracia, spravodlivosť a bezpečnosť občanov.

Voľby do Európskeho parlamentu sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna. Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Politické strany alebo koalície môžu podávať kandidátne listiny do eurovolieb najneskôr do nedele (10. 3.).

UPOZORNENIE: TASR k správe ponúka zvukový záznam.