MODRÍ_–_Európske_Slovensko_logo.png

Číslo kandidátnej listiny:

9


Sociálne siete

Modrí, Most-Híd

Modrí, Most – Híd je mimoparlamentná stredopravá politická strana, zaregistrovaná v máji 2023, ktorú po neúspechu projektu Modrá koalícia (dnes Demokrati) založil dvojnásobný premiér Mikuláš Dzurinda (1998-2006, na čele SDK a neskôr SDKÚ).

Ustanovujúci kongrese strany sa konal 14. mája 2023 v Košiciach a jeho delegáti zvolili za predsedu strany Mikuláša Dzurindu (bol jediným kandidátom) a štyroch podpredsedov – Ľuboša Schwarzbachera, Martina Hubinského, Janu Ambrošovú a Michala Horta.

Medzi programové priority pre nadchádzajúce parlamentné voľby zaradili posilnenie ekonomického rastu, zastavenie drastického zvyšovania cien a inflácie, reformu školstva a zdravotníctva.

Od druhej polovice mája 2023 Modrí spolupracu s platformou bývalej strany Most-Híd na čele s Lászlóm Sólymosom potom, čo oznámila vystúpenie z projektu spájania sa strán akcentujúcich maďarskú národnostnú menšinu Szövetség - Aliancia v reakcii na zaradenie Györgya Gyimesiho na kandidátku.

Dňa 25. mája bola strana oficiálne premenovaná na Modrí, Most-Híd a v nadchádzajúcich voľbách 30. septembra kandiduje s volebným lídrom Mikulášom Dzurindom.

Volebný líder:

mikulas dzurinda.jpeg
Mikuláš Dzurinda

Mikuláš Dzurinda (1955, Spišský Štvrtok). Do slovenskej politiky vstúpil ako jeden zo zakladajúcich členov Kresťanskodemokratického hnutia (KDH). Pred parlamentnými voľbami 1998 sa Mikuláš Dzurinda stal predsedom a volebným lídrom Slovenskej...

Účasť strany Modrí, Most-Híd vo voľbách:

Voľby Dátum Číslo kandidátnej listiny
Predčasné parlamentné voľby 2023

Predčasné parlamentné voľby sa budú konať 30.9.2023.

30. 09. 2023
9