logo.png

Číslo kandidátnej listiny:

13


Sociálne siete

Sme rodina

Sme rodina je politické hnutie pôsobiace od roku 2011, ktorého predsedom je podnikateľ Boris Kollár. Hnutie deklaruje, že vzniklo ako reakcia na situáciu na Slovensku a v Európe, pričom veľmi citlivo vníma ohrozenie slovenských rodín zvonku, ale aj zvnútra, a rozhodlo sa osloviť Slovensko s ich víziou. V kultúrno-etických otázkach vyznáva konzervatívne hodnoty a k téme migrácie vyjadruje silné proti-imigračné názory.

Pred tým, než politické hnutie ako právnickú osobu prebral Boris Kollár (od Petra Marčeka) sa strana volala Strana občanov Slovenska (2011 – 2015).

V roku 2016 sa hnutie po prvý raz dostalo do parlamentu, keď získalo 6,62 % (11 kresiel) a následne . zostalo po vzniku vládnej koalície strán SMER-SD, SNS, Most-Híd a Sieť v opozícii.

V parlamentných voľbách 2020 sa Sme rodina stala tretím najsilnejším subjektom v parlamente, keď získala 8,24% hlasov, čo jej zabezpečilo zisk 17 kresiel a vstup do vládnej koalície so hnutím OĽaNO (Igor Matovič) a stranami SaS (Richard Sulík) a Za ľudí (Andrej Kiska). Boris Kollár sa následne v marci 2020 stal predsedom Národnej rady Slovenskej republiky.

 

Volebný líder:

boris kollar.png
Boris Kollár

Boris Kollár (1965, Zlaté Moravce). Je zakladateľom (2015) a od vzniku aj predsedom politického hnutia Sme rodina, ktoré je známe svojim populistickým a konzervatívnym prístupom. Boris Kollár sa stal poslancom...

Účasť strany Sme rodina vo voľbách:

Voľby Dátum Číslo kandidátnej listiny
Predčasné parlamentné voľby 2023

Predčasné parlamentné voľby sa budú konať 30.9.2023.

30. 09. 2023
13