Aktuálne články

joj-24_diskusie-6.png

Voličský manuál (prezidentské voľby 2024)

Odkedy a ako prebieha volebná kampaň? Existuje volebná kaucia aj pri prezidentských voľbách? Aký je finančný limit pre vedenie kampane? Môžu kampaň viesť aj iné osoby, či subjekty? Ako zistím, že som zapísaná/ý vo voličskom zozname? Komu a na aké číslo volať, keď mám problém vo volebný deň? (Foto: TV JOJ)

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

NRSR: Poslanci zvolili troch nových členov Správnej rady Tlačovej agentúry SR

Bratislava 22. mája (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR v stredajšom hlasovaní zvolili troch nových členov Správnej rady Tlačovej agentúry SR (TASR). Poslanci zvolili odborníka v oblasti práva, odborníka v oblasti ekonómie a odborníka v oblasti žurnalistiky. Odborníka v oblasti informačných technológií sa nepodarilo zvoliť. Jediný kandidát na tento post Dávid Diczházy nezískal dostatočný počet hlasov.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

BRIEF: NRSR: Postupy pri výrube drevín sa zjednodušia

Bratislava 22. mája (TASR) - Postupy pri výrube drevín sa zjednodušia. Vyplýva to z novely zákona o ochrane prírody a krajiny, ktorú v stredu schválili poslanci Národnej rady (NR) SR. O návrhu parlament rokoval v skrátenom legislatívnom konaní. Nová právna úprava má nadobudnúť účinnosť dňom vyhlásenia.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

M. Šutaj Eštok chce riešiť otázku bývania troch najvyšších ústavných činiteľov-2

Bratislava 22. mája (TASR) - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) chce riešiť otázku bývania troch najvyšších ústavných činiteľov. O tejto téme plánuje komunikovať s Kanceláriou Národnej rady (NR) SR, Kanceláriou prezidenta SR a Úradom vlády SR. Vyplýva to z jeho vyjadrenia po rokovaní parlamentného brannobezpečnostného výboru.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

NRSR: Minister vnútra a šéf PZ informovali výbor o situácii po útoku na premiéra

Bratislava 22. mája (TASR) - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) a prezident Policajného zboru (PZ) Ľubomír Solák na stredajšom mimoriadnom zasadnutí Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť vysvetľovali poslancom okolnosti bezpečnostnej situácie na Slovensku v reakcii na atentát na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Rokovanie výboru ocenila aj opozícia, tvrdí, že je potrebné vnímať bezpečnosť apoliticky.